Teslimat Bilgileri

KARGO VE TESLİMAT HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

 1. Kargolarımız normal şartlar dahilinde Sürat Kargo ile gönderilmektedir.
 2. Siparişlerinizi teslim almadan önce teslimat görevlisi yanınızdayken kontrol etmeniz ve herhangi bir hasar durumunda tutanak tutturarak ürünü teslim almadan firmamıza haber vermeniz gerekmektedir. Aksi durumda ürünlerin size eksiksiz ve hasarsız olarak  teslim edildiği varsayılır.
 3. Müşteri teslimat bilgilerini (adres, teslimat bilgisi ve iletişim numarası) eksiksiz ve doğru vermekle yükümlüdür. Alıcının hatalı olarak verdiği bilgiler nedeniyle kargonun iadesinden veya yanlış adrese gitmesinden firmamız sorumlu değildir.
 4. Teslimat sırasında alıcıya ulaşılamaması durumunda kargonun 3. şahıslar tarafından teslim alınması ve bunun doğurabileceği olumsuz durumlardan firmamız sorumlu tutulamaz.
 5. Kargoda yaşanabilecek gecikmeler, alıcıya ulaşılamaması, teslim yerinde bulunmaması gibi olumsuz durumlar firmamız sorumluluğunda değildir.
 6. Kargo firmalarının tamamı tüm köylere ve ilçelere taşıma yapmamaktadır. Bu sebeple müşteri, ikâmetgahına hizmet veren bir Sürat Kargo şubesi bulunmaması durumunda farklı bir kargo firması ile teslimat isteme hâkkına sahiptir. Yalnız, teslimat işlemi için müşterinin kargo şubesine çağrılması veya geç teslim edilmesinden firmamız sorumlu değildir. Müşteri bu durumu siparişi sırasında veya kargo gönderilmeden önce mutlaka belirtmelidir.
 7. Siparişinizin durumu ile ilgili bize ulaşıldığında sizin adınıza paket takibi yapılabilmektedir.
 8. Yurtdışı gönderileri PTT kargo ile yapılmakta, kargo ücreti bulunduğunuz mevkiye göre değişmektedir. Yurtdışı taşıma süreleri diğer kargo teslimatlarına göre daha uzun sürdüğünden bu süreyi de göz önüne alınarak sipariş verilmelidir.
 9. Gümrük işlemleri kargo firmasına teslim edilirken prosedür firmamızca tamamlanır.
 10. Türkiye sınırlarından çıkan kargonun gümrük işlemleri tarafımızca yapılmasına rağmen bazen ulaşan ülke gümrüğünde incelemeye tabi tutularak vergi çıkartılabilir. Bu durumdan firmamız sorumlu tutulamaz.
 11. Siparişlerinizi kargoda yaşanabilecek gecikmeleri de göz önüne alarak veriniz.