Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Gönderen admin 10/04/2017 0 Yorumlar Evlilik,

Davetiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Davetiyelerinizi Tercih Ederken…

Buna eminiz ki düğününüz tüm ömrünüzde en çok önem verdiğiniz, asla unutamayacağınız anılarınız arasında yer alacak. Bu sebeple ki o gün için en ince detayları düşünerek hazırlanıyor, her şeyin mükemmel olması için çaba harcıyorsunuz.

Tüm bu organizasyona herkesi çağırmanızın ilk adımı olan davetiyelerinizle, sadece sevdiklerinizi o en güzel gününüze davet etmiş olmuyor, hem de düğününüzün kalitesinden kendinizi toplumda konumladığınız yere kadar bir çok detayın da mesajını vermiş oluyorsunuz.

Belkide farkından olmadan verdiğiniz bu mesaj o kadar önemli ki; davetiyeniz misafirinizin eline ulaştığı anda nasıl bir düğüne katılacağından, kıyafet tercihine kadar bir çok kararı alması gerektiği bir sürecide başlatmış olacak.

Sadede gelecek olursak, davetiyelerinizi seçerken dikkat etmeniz gereken 4 ana başlık bulunuyor.

1. Zamanlamaya özen gösterin…

Davetiyeler düğünden ortalama bir ay önce dağıtılmaya başlanmalıdır ki davetlilere hazırlanacak vakit kalsın. Bu süreyi uzatmak düğününüzün unutulmasına sebep olabileceği gibi kısaltmak da hazırlıksız yakalanılmasına sebep olacaktır. Hayalinizdeki davetiyeyi bulmanın her zaman kolay bir işlem olmadığını unutmayın. Belki onlarca model üzerinde düşünmeniz gerekecek belki de size özel bir tasarım yapılmasını tercih edeceksiniz. Kağıttı, zarftı derken çalışmaya en az iki ay öncesinden başlamanız yararınıza olacaktır.

2. Konsept önemli

Kır düğünleri, salon düğünleri, havuz başı, deniz kenarı, sade, lüks gibi  birçok alternatifi göz önünde bulundurun, gerek kendiniz gerekse de misafirleriniz için her yönüyle en uygun konsepti bulabileceğiniz organizasyon firmalarıyla çalışın. Tabi ki konsepttinize uygun davetiye ve süslemeleri seçmeyi de unutmayın.
Konseptleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  •  Geleneksel davetiyeler
  •  Vintage veya özel tasarım çiçekli - desenli davetiyeler
  •  Modern davetiyeler
  •  Lüks davetiyeler
  •  Karikatür, deniz gibi temalı davetiyeler

3. Kendinizden bir şeyler katın…

Davetiyelerinizi seçerken mutlaka sizi, istediklerinizi anlayan ve sizi en iyiye yönlendirebilecek bir firma ile çalışmanız oldukça kritik. Düğün temanızdan, renklerinize, davetlilerinizin yaş guruplarına kadar her konuyu göz önünde tutacağınız ama en çok da kendi beğeninizi ön plana taşıyacağınız bir davetiyeyi seçin veya danışmanınızla tasarlayın.

4. Paket servisleri tercih edin…

Bildiğiniz gibi düğün süreci oldukça yoğun ve yorucu geçer. Bu nedenle düğününüze bir ay kala bir de davetiyelerinizle vakit kaybetmek istemezsiniz. Bunun için seçeceğiniz firmanın zarfından iç kartına, aksesuarıdan kaligrafisine kadar davetiyelerinizin tüm aşamalarını çözebileceğinden emin olun.

Unutmayın mükemmel bir davetiye davetlilerinizin nasıl bir düğüne katılım gösterecekleri ile ilgili en büyük gösterge olacaktır ve bunu göz önünde bulundurarak hazırlanacaklardır.

Yorum Açıklaması